Filtreeri postitusi

Kuidas tellida targalt koolitust?

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) on saanud valmis esmase versiooni koolitusteenuse hankimise juhendist, mille eesmärk on toetada tellijaid kvaliteetse koolituse leidmisel. Juhend annab ülevaate koolituse hankimise protsessist. Selle keskmes on soovitused nii koolitusvajaduse analüüsiks, kvaliteedi määratlemiseks, kvaliteedikriteeriumite sõnastamiseks kui ka nende hindamiseks. Juhendi lõpuosas on toodud viited hanke näidistele ja täienduskoolituse kvaliteedi teemalistele materjalidele. 
Loe lisaks

#2 Osaleja tahab õppida, aga mida?

Korralik koolitus on kallis. Kui koolitusfirma on tuntud ning soovitatud, maksab koolituspäev 1500 eurot. Loomulikult käib selle juurde hulk eel- ja järeltööd mitmete inimeste poolt, nii et see ei ole põhjendamatult kõrge. Tellija poolt on siiski arusaadav üritada gruppi maksimaalselt ära täita, sest nii tuleb kulu osaleja kohta madalam. Nii et kui koolituse pakkuja on öelnud, et grupi maksimaalne suurus on 15 inimest, aga tellija pool vajavad tulemusliku arutelujuhtimise oskust ainult 10 inimest, siis on finantsiliselt loogiline otsida kusagilt ettevõttest veel 5 inimest gruppi juurde. Kõnealusest nähtusest allpool juttu tulebki.

Panin kirja 10 õpidisaini tähelepanekut oma viimasest 20+ aastast koolitajana, õpetajana, treenerina ja mentorina. Siin on tähelepanek #2.

Loe lisaks

#1 Õpetamine pole võimalik?

Õpetamine on olnud osa mu elust nii kaua, kuni ma ennast mäletan. Vanema venna või oma lapsepõlvekodu kamba vanima liikmena oli õpetamine minu jaoks loomulik. Sama loomulik oli see, et need, keda püüdsin õpetada, ei olnud alati valmis õppima. Selles nähtusest allpool juttu tulebki.

Panin kirja 10 õpidisaini tähelepanekut oma viimasest 20+ aastast koolitajana, õpetajana, treenerina ja mentorina. Siin on tähelepanek #1.
Loe lisaks