Kuidas tellida targalt koolitust?
Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) on saanud valmis esmase versiooni koolitusteenuse hankimise juhendist, mille eesmärk on toetada tellijaid kvaliteetse koolituse leidmisel.
Juhend annab ülevaate koolituse hankimise protsessist. Selle keskmes on soovitused nii koolitusvajaduse analüüsiks, kvaliteedi määratlemiseks, kvaliteedikriteeriumite sõnastamiseks kui ka nende hindamiseks. Juhendi lõpuosas on toodud viited hanke näidistele ja täienduskoolituse kvaliteedi teemalistele materjalidele.
Loe lisaks
#9 Mida vähem räägid, seda parem
Olen jõudnud üheksanda ehk eelviimase looni sarjas, kus ma kirjutan veidi pikemalt lahti oma 10 tähelepanekut viimasest 20 aastast koolitaja, õpetaja ja mentorina. Tähelepanek #9: mida vähem räägid, seda parem.
Loe lisaks
Millise veebikaameraga koolitada?
Pandeemiaga kaasnenud e-koostöö (koolitused, koosolekud jm) käib paljuski video teel. Video- ja veebikaamerad on seetõttu nõutud kaup. Kui kolm aastat tagasi pöörati sülarvutite arvustustes veebikaamera kvaliteedile heal juhul marginaalset tähelepanu, siis nüüd on kaamerate kvaliteet tähelepanu keskmes.
Loe lisaks
#7 Tagumised read täituvad esimesena
See postitus on seitsmes sarjas, kus ma kirjutan lahti oma 10 tähelepanekut viimasest 20 aastast koolitaja, õpetaja ja mentorina. Seekord räägime ruumist ja sellest, kuidas see mõjutab koolitust.
Loe lisaks
#4 Planeerimine võtab elult võlu? Vastupidi
See postitus on #4 sarjas, kus ma kirjutan veidi pikemalt lahti oma 10 tähelepanekut viimasest 20 aastast koolitaja, õpetaja ja mentorina. Tänases loos tuleb juttu koolitusplaani olulisusest.
Loe lisaks