Milline on päris kaasaegne e-õpe ja kuidas seda hankida?
10. septembril olime kutsutud Digiriigi Akadeemia poolt korraldatud Digiteadmiste päevale rääkima sellest, milline on kaasaegne e-õpe ja mis see õpidisain õigemini üldse on.
Meie õpidisainer Helina Loor vestles õppedisaineri Veronika Tuulega mõnusad pool tundi e-õppe hirmudest, võimalustest ja tulevikust.
Loe lisaks
Meie õpidisainer Helina Loor vestles õppedisaineri Veronika Tuulega mõnusad pool tundi e-õppe hirmudest, võimalustest ja tulevikust.
Kuidas tellida targalt koolitust?
Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) on saanud valmis esmase versiooni koolitusteenuse hankimise juhendist, mille eesmärk on toetada tellijaid kvaliteetse koolituse leidmisel.
Juhend annab ülevaate koolituse hankimise protsessist. Selle keskmes on soovitused nii koolitusvajaduse analüüsiks, kvaliteedi määratlemiseks, kvaliteedikriteeriumite sõnastamiseks kui ka nende hindamiseks. Juhendi lõpuosas on toodud viited hanke näidistele ja täienduskoolituse kvaliteedi teemalistele materjalidele.
Loe lisaks
Modereerisime 8. koolitajate mittekonverentsi
Helina Loor, Õpidisaini partner ja Koolitusfirmade Liidu juhatuse liige, modereeris 12. mail toimunud 8. koolitajate mittekonverentsi.
Seekord oli keskne teema koolitaja professionaalne areng ja fookusesse võeti praktilisi töövahendeid koolitaja töö toetamiseks.
Järelvaatamise lingid nüüd olemas!
Loe lisaks
#10 Hariliku pliiatsi ja teemandi vahe on struktuur
Olen jõudnud viimase looni. Panin ühel hetkel kirja 10 tähelepanekut oma viimasest 20 aastast koolitaja, õpetaja ja mentorina. Seejärel hakkasin neid ükshaaval pikemalt lahti kirjutama. Käesoleva postitusega saab ring täis.
#9 Mida vähem räägid, seda parem
Olen jõudnud üheksanda ehk eelviimase looni sarjas, kus ma kirjutan veidi pikemalt lahti oma 10 tähelepanekut viimasest 20 aastast koolitaja, õpetaja ja mentorina. Tähelepanek #9: mida vähem räägid, seda parem.
Loe lisaks